/, دسته‌بندی نشده/اولین جلسه برگزاری رویداد مشترک شتابدهنده سیناپس با شتاب دهنده شریف و پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف

اولین جلسه برگزاری رویداد مشترک شتابدهنده سیناپس با شتاب دهنده شریف و پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف

 

نشست سه جانبه ی شتاب دهنده ها با هدف برگزاری نخستین مسابقه ساخت  تجهیزات صنعت  IVDدر تابستان 98 و برنامه ریزی  برگزاری رویداد مشترک در پاییز 98 برگزار شد.

شتاب دهنده ی سیناپس به عنوان اولین شتاب دهنده در حوزه تشخیص آزمایشگاهی در کشور، نشستی سه جانبه با اعضای شتاب دهنده شریف و پژوهشکده شهید رضائی دانشگاه صنعتی شریف، در روز چهارشنبه مورخ 12 تیر در ساختمان سیناپس با هدف تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت در راستای رفع نیاز ها و اولویت های تشخیص آزمایشگاهی کشور، برگزار کرد. این جلسه با حضور دکتر یونسی، مدیرعامل شتابدهنده سیناپس، جناب آقای بهروز تهرانی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان پیشتاز طب برگزار شد. در ابتدا  آقای مهندس فروغی نسب از اعضای پژوهشکده­ ی شهید رضائی، به ارائه برنامه اجرایی پیشنهادی مسابقه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در فصل تابستان  پرداخت. در ادامه تهرانی با توجه به طرح پیشنهادی  برای برگزاری مسابقه، خاطر نشان کرد: با توجه به رسالت شتابدهنده ها  لازم است در کمترین زمان و در راستای  الویت ­های مشخص شده نیاز کشور در صنعت   تشخیص ازمایشگاهی  کشور پروژه ­ها مشخص شوند و مورد حمایت قرار گیرند، وی همچنین از حضور دانشجویان در رویداد ها و مسابقه ها استقبال کرد و گفت: حضور دانشجویان سرشار از ایده های نو خواهد بود که قطعا همراه با تجربه بازاریابی و مشاوران  سیناپس،  نتیجه ی خوبی را برای پیشرفت تولید صنعت ازمایشگاهی کشور مشاهده خواهیم کرد.

در ادامه،  خانم مهندس شریفی، از شتابدهنده شریف، تاریخچه ­ای از برگزاری استارت اپ تریگرها، ارائه داد و به تشریح اهداف و روند برگزاری رویداد برای فصل پاییز پرداخت. وی ضمن اعلام اینکه دهمین دوره تریگر بصورت رویداد مشترک با شتابدهنده سیناپس  در پاییز برگزار خواهد شد خاطر نشان کرد که این رویداد با محوریت IVD خواهد بود. در پایان جلسه میهمانان جهت بازدید از شتابدهنده سیناپس و امکانات آن به محل ازمایشگاه و دفتر تحقیقاتی آن مراجعه و از آمادگی شتابدهنده جهت حمایت از تولید محصولات صنعت IVD اظهار خرسندی کردند.

 

۱۳۹۸-۴-۱۷ ۱۶:۴۰:۵۶ +۰۰:۰۰تیر ۱۵ام, ۱۳۹۸|اخبار, دسته‌بندی نشده|